Akademia Geopolityki – już wkrótce w Polsce!

Akademia Geopolityki to platforma edukacyjna online założona przez dra Leszka Sykulskiego, wykładowcę akademickiego, zajmującego się zawodowo geopolityką od kilkunastu lat. Skupia najlepszych wykładowców geopolityki w Polsce, specjalistów z dziedzin pokrewnych (bezpieczeństwo, biały wywiad), praktyków analiz z zakresu bezpieczeństwa.

Jako grupa profesjonalistów zajmujących się geopolityką i geostrategią, chcemy dostarczyć materiały edukacyjne w wersji premium szerszym grupom społecznym. Jesteśmy przekonani, że w obecnej sytuacji geostrategicznej na świecie szczególnie istotna jest szeroko społeczna świadomość obecnych i przyszłych zagrożeń międzynarodowych, ich genezy, a także umiejętności właściwej ich analizy.

Geopolityka i geostrategia to dziedziny wiedzy, które przez kilkadziesiąt lat miały status „wiedzy zakazanej”. Po 1945 roku władze komunistyczne zakazały uprawniania geopolityki w jakiejkolwiek formie. Wykładowcy i studenci uniwersytetów nie mieli prawa poznawać podstaw wiedzy strategicznej, która kształtowała kulturę strategiczną największych mocarstw świata. Podobnie jak  najwyżsi rangą oficerowie wojska i służb specjalnych, kończący studia i kursy w Związku Sowieckim, którzy nigdy nie byli dopuszczani do poziomu studiów strategicznych. Ich wiedza była ograniczana wyłącznie do poziomu operacyjnego przeznaczonego dla wykonawców rozkazów, płynących z obcego państwa.

Niestety także po 1989 roku geopolityka stała się „wiedzą wyklętą” przez „beton akademicki”. Dopiero postęp technologiczny, pojawianie się nowych narzędzi edukacyjnych w połączeniu z pasją i zaangażowaniem setek młodych badaczy, spowodował wyłom w zaporze intelektualnej, jaką stworzyły postkomunistyczne elity akademickie.

Dziś możemy w sposób nieskrępowany poprawnością polityczną poznawać tajniki wiedzy, która przez ostatnie 150 lat kształtuje myślenie strategiczne najważniejszych graczy międzynarodowych.

Zapraszamy do wsparcia finansowego tego projektu: https://zrzutka.pl/z/geopolityka.